číslo bankovního účtu je: 77977995/5500

Dárkový voucher na 2 hodiny pro 1-2 osoby

Kód: 57
Novinka Tip
Značka: Wakechomutov
2 000 Kč
Skladem

Dárkový voucher na 2 hodiny pro 1-2 osoby na vleku v Wakechomutov s trenérem vytištěno na hezkém designovém papíře. Po zaplacení voucheru Vám přijde Voucher s unikátním kódem pro identifikaci Voucheru. Můžete si vybrat jestli Vám voucher stačí v elektronické podobě a nebo Námi vytisknutá podoba u které se musí platit dopravné. Naši trenéři jsou z týmu www.wakekemp.cz . Kemp s trenéry má už tradici více něž 11 let a je nejúspěšnějším kempem v ČR a SK.  Mrkejte na video jak ta na takovém kempu chodí.                                     

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

- Voucher posíláme v elektronické podobě. 
- Můžete si přikoupit dárkové balení, které obsahuje krásný tištěný voucher skládaný ze 3 částí do formátu DL na tvrdém papíru s parciálním lakem, v dárkové obálce se samolepkami. 

Dárkový voucher na 2 hodiny pro 1-2 osoby na vleku v Wakechomutov s trenérem. Po zaplacení voucheru Vám přijde Voucher s unikátním kódem pro identifikaci Voucheru. Můžete si vybrat jestli Vám voucher stačí v elektronické podobě a nebo Námi vytisknutá podoba u které se musí platit dopravné. Naši trenéři jsou z týmu www.wakekemp.cz . Kemp s trenéry má už tradici více něž 11 let a je nejúspěšnějším kempem v ČR a SK.  Mrkejte na video jak ta na takovém kempu chodí.                                    

HISTORIE VLEKU...

Wake Chomutov je první vodno-lyžařský vlek vyrobený a postavený v tehdejší ČSSR. I když je to celkem o prsa. Vlek byl postaven v roce 1989 a ani ten proces zprovoznění nebyl snadný.
Když teď nad tím tak přemýšlím, tak měli chlapy velkou odvahu nebo nekonečný entuziazmus. Vlastně něco co nás většinu lidí u vody spojuje. A netýká se to jen wakeboardingu, protože vlek sloužil vodnímu lyžování. Podle dostupných informací byl vlek postaven pro horníky, jako prostředek rekreace po těžké práci v dole. Když se podíváte na mapu vleků, tak uvidíte Havířov, Stráž pod Ralskem a Hlučín a právě Chomutov. Všechny tyto vleky vznikalyjako jediné pro vodní lyžování právě v lokacích plných horníků. A právě ten zápal a odhodlání zřejmě posunul chlapy v Chomutově k činu. I když měli mnoho informací jak má vlek vypadat a fungovat, byli to jen informace bez technických podkladů.A takse jim nepovedlo vlek rozběhnout svépomocí a bylo třeba pro roztočení vleku využít služeb tehdy jediného výrobce vleků, Německou firmu Rixen.
Po sériitechnických problémů od roku 2015 do roku 2019, město jakožto vlastník správně rozhodlo, že je třeba udělat velký krok a celý vlek zrekonstruovat. Na podzim 2019 a na jaře 2020 prošel kompletní rekonstrukcí. Dá se říct, že vlek byl postaven téměř zbrusu nový.
Tentokrát celou operaci provedl jediný český výrobce vodních vleků, společnost Wakemaster. Vlek je například vybaven průmyslovým dotykovým monitorem pro ovládání vleku, kde si například operátor nastaví po kolika projetých kolech má systém jezdce stáhnout z vleku a třeba pustit nového jezdce na vodu. Tentokrát je vše řízeno kompletně průmyslovým počítačem.
Vlastně je teď zajímavá otázka kdo je výrobcem vleku. Parta horníků nebo Rixen a nebo Wakemaster? Každý z nich má jistě svůj velký podíl. A my jsme rádi, že je vlek opět ve skvělé kondici. Na vleku se vystřídalo již několik lidí a určitě nejznámější jméno spojené s tímto vlekem OTTA.
Tehdejší sláva vleku, na který jezdili lidé z velkého okolí. Jízda na lyžích či disco talířích bylo počítána na kola. Podobně jako kolotoče. Tyto krásné vzpomínky a mnoho dalších má mnoho kluků a holek, kteří jsou dnes v dospělém věku.
Tak snad se nyní podaří dosáhnout minimálně stejných úspěchů a nebo je v lepším případě překonat.

PS: (prosíme pokud by někdo z vás kdo čtete tyto řádky má něco k tomuto příběhu, například ví kdo ten vlek konkrétně z chlapů stavěl, nebo se podílel, nebo jak to vlastně tenkrát přesně bylo, tak ať nám třeba napíše nebo zavolá nebo se u nás zastaví na družný rozhovor, tak budeme opravdu moc rádi. Děkujeme)